Potrzebujesz fotografa na wesele ? Przeczytaj i decyduj sam.

Ślub jest wyjątkowym przeżyciem dla każdej zakochanej pary. Jest to wydarzenie, które na zawsze zapadnie w pamięci. Jednakże kluczowym elementem nastroju każdego wesela są najmniejsze detale, które mogą umknąć ludzkiej pamięci. Wzruszające momenty, chwile wspaniałej zabawy i radości - tego nie da się opowiedzieć przyszłym pokoleniom.


Fotografia ślubna jest ponadczasowym sposobem na zobrazowanie każdej chwili oraz towarzyszącym im emocjom. To za jej sprawą nawet po wielu latach można poczuć się dokładnie tak samo, jak w tym niepowtarzalnym dniu. Jak zatem wybrać właściwego fotografa ślubnego, aby jego praca wywoływała zachwyt niezależnie od czasu, kiedy będzie podziwiana? Na co zwrócić szczególną uwagę wybierając tego jedynego?


Myszków to miejsce, w którym można znaleźć niezliczoną ilość różnorakich ofert ślubnych fotografów. Jak mówi nasz slogan: Myszków rozwija możliwości. W naszej okolicy znajdują się cudowne miejsca, które można wykorzystać jako niebanalne tło dla ślubnych zdjęć. Dzięki ich mnogości, każdy fotograf może zaprezentować pełnie swoich możliwości, działając w miejscu, które odpowiada stylowi reprezentowanemu przez fotografa. Przed przystąpieniem do poszukiwania odpowiedniego fotografa nie tylko ze śląska przyszli Nowożeńcy powinni ustalić najistotniejsze dla nich kwestie z zakresu fotografii ślubnej. Co do nich należy? Przede wszystkim styl, w jakim mają być wykonane zdjęcia. Można wybierać między fotografią czarno białą, lub tradycyjną dla naszych czasów - kolorową. Ponadto co fotograf to inny indywidualny styl oraz odmienna uwaga przykładana do poszczególnych detalów. Kolejną niezwykle istotną kwestią jest sceneria zdjęć. Odpowiednio wcześnie należy ustalić czy będą one wykonywane wewnątrz pomieszczeń, czy w plenerze. Czy sesja plenerowa odbędzie się w innym dniu, a jeżeli tak to w jakim miejscu? Większe miasta jak np. Warszawa pod tym względem mogą przysporzyć niemałego bólu głowy. Ogrom pięknych i urokliwych miejsc, zarówno na łonie natury jak i wewnątrz ponadczasowych, eleganckich budynków daje spektakularne pole do popisu przy wyborze niepowtarzalnej scenerii do ślubnej sesji fotograficznej.


Opinie świeżo upieczonych Małżonków - jedno z najbardziej rzetelnych źródeł informacji na temat wyboru najlepszego ślubnego fotografa. Warto posłuchać rad osób, które niedawno same musiały się zmierzyć z tego rodzaju wyzwaniem. Ponadto doświadczyły one na własnej skórze, jak wyglądają usługi danego fotografa, oraz jak prezentuje się owoc jego pracy. Należy jednak pamiętać, że nie warto wierzyć ślepo w zasłyszane opinie, ponieważ tyle ile osób tyle różnorakich gustów. Dlatego więc to, co podobało się komuś innemu nie musi oznaczać, że będzie się podobać wszystkim.


Internet - jest źródłem, w którym zgromadzona jest kolosalna liczba ofert fotografów oferujących swoje usługi w Warszawie. Jak zatem trafić na tego najlepszego? Wygląd strony internetowej powinien już poniekąd świadczyć o profesjonalizmie danego fotografa ślubnego. Jednakże dokładna weryfikacja jego twórczości powinna odbyć się na podstawie analizy jego portfolio, które jest jednym z głównych czynników determinujących do wyboru właściwego artysty.


Jakość prezentowanych zdjęć

Na jakoś zdjęć przedstawionych w portfolio składa się wiele czynników. Jednym z nich i w zasadzie podstawowym jest styl, który jest indywidualny dla każdego fotografa. Powinien on jednak ściśle współgrać z preferencjami przyszłej Pary Młodej, a także pasować do motywu przewodniego wesela. Odpowiednie naświetlenie zdjęć oraz ich właściwa ekspozycja to równie ważne cechy, jednak nie każdy może je dostrzec. W szczególności osoby, które nie mają do czynienia z fotografią na co dzień. Jednakże niemal każdy będzie w stanie zauważyć odpowiednią kolorystykę oraz kontrast zdjęć i na ich podstawie stwierdzić czy są one odpowiednie, czy może jednak nie. Oprócz portfolio obowiązkowo należy prześledzić więcej zdjęć danego fotografa. Dlaczego? Zazwyczaj w portfolio zamieszczane są najlepsze wykonane zdjęcia. W celu zweryfikowania całej twórczości właściwym posunięciem będzie oglądnięcie całego reportażu ślubnego. Może się to odbyć na osobistym spotkaniu w siedzibie fotografa.

Rozmowa z fotografem ślubnym

Podstawą do omówienia istotnych szczegółów współpracy jest rozmowa pomiędzy zainteresowanymi. Może odbyć się ona telefonicznie, jednak zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie osobiste spotkanie. To właśnie wtedy przyszła Młoda Para może szerzej zapoznać się z twórczością fotografa, a także uzyskać informację na wiele istotnych kwestii:

Oferta - choć wydawać by się mogło że oferty wszystkich fotografów są takie same, to jednak różnią się one od siebie. Wielu z nich oferuje dla swoich klientów zróżnicowane pakiety, których cena uzależniona jest od ich zawartości (ilość zdjęć, ilość godzin pracy fotografa, usługi dodatkowe, różnego rodzaju dodatki - odbitki, albumy itp.) Niektórzy oferują jednakową ofertę dla wszystkich klientów, która może być spersonalizowana według życzeń Młodej Pary. Bardzo ważną kwestią w kontekście oferty jest możliwość wykonywania przez fotografa zdjęć w obiektach sakralnych, co musi być potwierdzone zaświadczeniem wydanym przez Kurię Metropolitarną Warszawa. Fotografia z momentu ceremonii jest niezwykle istotna, a jej brak może definitywnie przyczynić się do odrzucenia oferty takiego fotografa ślubnego.

Umowa - nieodłączny element procesu wyboru najlepszego fotografa ślubnego. Jej zawarcie zabezpiecza zarówno interesy fotografa, jak i Nowożeńców. Powinna być ona prosta oraz przejrzysta, a także w największym skrócie, lecz maksymalnie wyczerpująco opisywać prawa i obowiązki każdej ze stron.

Charakter fotografa - spotkanie jest świetną okazją do poznana osobowości osoby, która będzie towarzyszyć Młodej Parze przez cały dzień, który będzie najważniejszym w ich dotychczasowym życiu. Warto więc czuć się przy takiej osobie komfortowo.


Czym nie sugerować się podczas wyboru fotografa ślubnego?

Warto się zastanowić, co będzie lepsze - skorzystanie z usług doświadczonego fotografa, lekko wypalonego, który utrzymuje się w branży od lat, a jego twórczość wykonywana jest na podstawie dawnej definicji fotografii ślubnej? Czy może postawienie na młodego fotografa, mającego za sobą ledwie kilka ślubnych reportaży lecz pełnego pasji ze świeżym podejściem i nowoczesnym stylem? Nie szukaj więcej, z nami nie ryzykujesz niczego i emocje jakie łapiemy zostają już z nami na długie lata.

źródło: internet, własne doświadczenia ;)60 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
Godziny pracy

Pon - pt: 8.00 - 17.00

Sobota: 10.00 - 15.00

Tu jesteśmy
  • LinkedIn - Czarny Krąg
logo128x128przezroczystetlo.png

NIP: 5771891086 Bankowa 4 42-320 Niegowa, woj. śląskie tel. 505 623 112